تشریفات روژین

لطفا صبر کنید ...

فینگر فود

حتما می خواهید بدانید که فینگر فود چیست، در واقع یک لقمه کوچکی است که با استفاده از آن، قبل سرو شام و یا در انتهای جشن از میهمانان پذیرایی می ‎شود. فینگر فودها به شکل تزئین شده هستند که زیبایی خاصی را به پذیرایی مجلس می دهند. فینگر فود که چند سالی است در عروسی ها مرسوم شده است در فاصله بین عقد تا شام و قبل از سرو شام و به صورت سلف سرویس توسط مهمانداران سرو میشود. امروزه نه تنها در کشورمان ایران بلکه در بسیاری از کشورهای جهان از فینگرفود جهت بخشی از برنامه پذیرایی استفاده می شود.

فینگر فود یا غذای انگشتی می تواند در کنار میوه و شیرینی، غذای عروسی، دسر، نوشیدنی و … جز خوراکی های پذیرایی از میهمانان باشد. هنگام برگزاری عروسی هر چه سفره پذیرایی از میهمان ها، رنگین تر و متنوع تر باشد، شب عروسی تعداد بیشتری ازمدعوین راضی خواهند بود چون در آن صورت برای هر سلیقه ای امکان لذت بردن از امکانات پذیرایی فراهم می شود. فینگرفود یا لقمه های مینیاتوری به صورت های مختلف تهیه می شود و با دست خورده می شود. در آشپزی غربی این نوع خوراکی در رده اردو و پیش غذا و اشتها آور ها قرار می گیرد.

البته در این میان هر چه دیزاین میز پذیرایی بهتر و زیباتر چیده شده باشد و از ظروف بهتر و خوش نقش تری استفاده شده باشد، اهمیت این امر نزد میهمان ها هم دوچندان شده و موجب رضایت هر چه بیشتر آنها می شود.

از شاخصه های فینگر فود می توان به موارد زیر اشاره کرد :

فینگر فود چند سالی است در عروسی ها مرسوم شده است در فاصله بین عقد تا شام و قبل از سرو شام و به صورت سلف سرویس توسط مهمانداران سرو میشود.

فینگر فودها گرچه مواد با حجم کمی هستند اما باید این مواد را به گونه ای تهیه کرد که به عنوان یک غذای سبک، طمعی بیاد ماندنی را در خاطر میهمانان تداعی نماید .

فینگرفودهایی که در تشریفات بین المللی روژین می شود با نهایت دقت تهیه می شود ، این فینگر فودها با مواد غذایی مرغوبی تهیه می شود که دارای بالاترین کیفیت است .

طراحی و چیدن فینگر فودها یکی از موارد مهم دیگری است که باید در تهیه آنها دقت شود ، تشریفات بین المللی روژین برای مراسم مختلفی که برگزار می کند مناسب با بودجه و ذائقه های هر شخص فینگرفودهای تهیه می نماید .

علت اینکه فینگرفودها از اهمیت بالایی قرار دارد که در مراسم از آنها استفاده شود طولانی بودن مراسم است ، به همین دلیل باید در تهیه فینگر فودها دیزاینهای دلنشین و طعم های بی نظیری تولید و تهیه شود .