تشریفات روژین

لطفا صبر کنید ...

کیک عروسی

کیک عروسی در جشن عروسی نقش بسیار مهمی دارد. این یکی از سنت های بسیار خوبی که در مراسم های مدرن عروسی ایرانی نیز هنوز پا برجا ست، مراسم رقص چاقو می باشد، رقصی که معمولا یکی از نزدیکان عروس آن را برگزار می کند. این رقص آنقدر ادامه پیدا می کند تا چاقو به دست داماد و عروس برسد. به راستی که شاید همین مراسم است که نقش کیک در مراسم عروسی را هنوز پا بر جا نگه داشته است. بریدن کیک و عکسهایی که از این مراسم باید گرفته شود نیز بسیار مهم است و با توجه به اهمیت آن باید تزئینات کیک عروسی خود را به گروهی مجرب از تشریفات عروسی بسپارید.

اهمیت رنگ کیک

امروزه با توجه به توانایی های موجود هر نوع کیکی قابل پخت است اما هر کیکی را نمی توان به عنوان کیک عروسی برای مراسم عروسی در نظر گرفت. اولین مسئله در مورد رنگ کیک است، از گذشته دور رسم بر این بوده است که رنگ کیک عروسی سفید باشد، در واقع رنگ سفید نمادی از پاکی، نجابت و بی گناهی دو طرف بود. امروزه نیز استفاده از رنگ سفید برای کیک پیشنهاد می شود گرچه می توان به رنگهای صورتی نیز متمایل بود.

چند طبقه بودن کیک

شاید برای شما این مطرح شده باشد چرا اغلب کیک عروسی چند طبقه است، آیا این معنای خاصی دارد، چند طبقه بودن کیک ریشه از عصر ویکتوریا دارد، در آن زمان اعتقاد داشتند که چند طبقه بودن کیک عروسی به معنای توانایی باروری زوجین است. در واقع کیک و چند طبقه بودن آن نمادی از ادامه نسل بود. سنت چند طبقه بودن کیک از انگلیس به ایران آمده است.